Czyszczenie antyalergiczne

Podczas czyszczenia wykładzin, dywanów oraz prania materacy, łóżek, narożników, sof, foteli, tapczanów, wersalek, krzeseł itp. usuwane są roztocza (na okres kilku miesięcy), które są główną przyczyną różnych alergii.

Roztocza to mikroskopijnych rozmiarów pajęczaki odżywiające się głównie złuszczonym naskórkiem (na ogół łupieżem). Żyją kilka miesięcy. Występują w dywanach, wykładzinach, łóżkach, grubych kocach, zasłonach itp. Przenoszą się wraz z kurzem. Uczulają głównie swoimi odchodami. Roztoczy jest 10 x więcej w łóżku niż w kurzu z podłogi. 1 gram kurzu zawiera około 3000 osobników.

Eliminacja roztoczy i alergenów

Usuwanie, eliminacja roztoczy i alergenów Kraków

Nieżyt nosa, astma oskrzelowa, astma atopowa to objawy alergii na roztocza

Nieżyt nosa, objawy alergii

Dolegliwości związane z alergią na roztocza występują głównie rano, kiedy wstaje się z łóżka. Nasze miejsce snu jest pełne małych pajęczaków i ich alergilizujących odchodów. Objawy alergii na roztocza to: łzawienie oczu, świąd nosa, wodnisty katar, nieżyt nosa, napady kichania. Niestety takie uczulenie ma charakter przewlekły, dlatego można również odczuwać zmęczenie, senność, zaburzenie koncentracji i bóle głowy.

Roztocza kurzu domowego są najczęstszą przyczyną astmy oskrzelowej. Wdychanie unoszących się w powietrzu roztoczy kurzu domowego przez osoby z atopią może doprowadzić także do rozwoju astmy atopowej.

Pamiętaj!

Najwięcej uczulających roztoczy znajduje się w łóżku!

Regularne czyszczenie łóżka pomaga pozbyć się nie tylko roztoczy, ale również ich pozostałości (odchodów), które są silnym alergenem.

Powietrze w pomieszczeniach jest zazwyczaj od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Unoszący się kurz, zawierający m.in. roztocza, przenika do płuc i śluzówek, co osłabia układ oddechowy i odpornościowy.

Zadzwoń do nas i zamów profesjonalne czyszczenie antyalergiczne, tel. 535-850-080

Dojazd do Klienta jest BEZPŁATNY

Urządzenia i środki czyszczące

Maszyna czyszcząca Puzzi Karcher
Logo Karcher
Sprzedaż produktów Pramol Chemie - Kraków